Preoți care activează

Pr. Marcel Blaj, paroh

Pr. Mihai Androșca, vicar parohial

Pr. Mihai Androșca

Începând cu 1 august 2014, prin dispoziția păstorului diecezei noastre, Preasfințitul Petru Gherghel, în comunitatea noastră este repartizat pr. Mihai Androșcă. Originar din parohia "Sfântul Iosif Muncitorul" Piatra Neamț, provine dintr-o familie modestă cu 3 copii, având două surori mai mici. Terminând primii 8 ani de învățătură la școala Generală Nr.1, a început formarea spre Sfânta Preoție la Seminarul Liceal „Sfântul Iosif” din Bacău, continuându-și drumul de creștere umană, spirituală si intelectuală la Institutul Teologic Romano-Catolic din Iași. A fost sfințit anul acesta în Catedrala "Sfânta Fecioară Maria, Regină".